Big Band Tartu kuulutati harrastusliku koosluse kategoorias aasta kultuurisõbraliku ettevõtte kategoorias), tänukiri ning Peeter Alliku graafiline leht „Tartu Kultuurikandjad" Big Band Tartu kuulutati Tartu Kultuurikandjaks 2013 !!!

Big Band Tartu kuulutati Tartu Kultuurikandjaks 2013 !!!

18. veebr. 2014

harrastusliku koosluse kategoorias

 

Tartu linn tunnustas kultuuripreemiatega loovisikuid ja sündmusi
Tartu Linnavalitsuse pressiteade 17.02.2014

 

Täna, 17. veebruaril Sadamateatris aset leidnud pidulikul tänuõhtul kuulutati välja aunimetuse Tartu Kultuurikandja 2013 laureaadid.


Aasta kultuurisündmuse kategoorias tunnustati Valdur Mikita teost „Lingvistiline mets", mis on originaalne, mitmetahuline ja eri vaatevälju avav esseekogu Eesti maa ja kultuuri maagilisest eripärast.


Aasta teose looja aunimetuse pälvis tänavakunstnik Edward von Lõngus, kelle terav looming paistab silma ja ärgitab mõtlema ühiskonna valupunktide üle nii Tartu linnapildis kui ka mujal Eestis.


Aasta kutseliseks koosluseks nimetati Kursi koolkond – eelmisel aastal viljaka näitusetegevusega oma 25. juubelit tähistanud kunstnike ühendus.


Aasta harrastusliku koosluse aunimetusega pärjati Big Band Tartut, kes koondab erinevate erialade inimesed üheks võimsaks svingorkestriks ning on suutnud hoida kõrget taset ja nakatada tartlasi d¾ässipisikuga.


Aasta rahvakultuurikandjana tunnustati dirigent Triin Kochi, kelle professionaalsus ja pühendumus kajastub tema töös koorijuhi, eesti muusikakultuuri edendaja ja laulupeotraditsiooni jätkajana.


Aasta nooreks kultuurikandjaks nimetati Maarja Pärtna – luuletaja, tõlkija ning kultuurilehe Müürileht tegev- ja kirjandustoimetaja, kes 2013. aastal köitis tähelepanu luulekoguga „Läved ja tüved" ning pälvis Juhan Liivi auhinna luuletuse "Sees" eest.


Aasta kultuurikorraldaja kategoorias tunnustati Ahto Külvetit – Genialistide klubi programmijuhti, kelle tegevus on andnud klubile uue hingamise.


Aasta kultuurikajastaja aunimetuse pälvis Hedvig Lätt pikaajalise ja tähelepanuväärse töö eesti Tartu kultuurimaastiku nähtavaks ja kuuldavaks tegemisel.


Aasta uustulnuka preemiaga pärjati linnafestivali UIT ning kultuuri- ja kogukonnaaeda Uus Õu. Linnafestival UIT viis publiku Tartu äärealasid avastama ning Uus Õu tõi tartlased kokku kultuurihoovi, kus sai terve suvi nautida eripalgelist kultuuriprogrammi.


Aasta kultuurisõbraliku ettevõtte tiitli pälvis OÜ Ülikooli Kohvik, tänu kellele on Tartu Jazzklubil kindel ja arengule suunatud positsioon Eesti kultuurimaastikul.


Aunimetusega kaasneb Tartu Kultuurkapitali stipendium (v.a. aasta kultuurisõbraliku ettevõtte kategoorias), tänukiri ning Peeter Alliku graafiline leht „Tartu Kultuurikandjad".

Big Band Tartu kuulutati Tartu Kultuurikandjaks 2013 !!!

Üldtutvustuseks
Eesti Puhkpillimuusika Ühingu eelkäijaks on Eesti Lauljate Liidu Puhkpillimuusika sektsioon, mis asutati aastal 1921. Iseseisev ühing registreeriti aprillis 2003.

Ühingu missioon
Puhkpillimuusika kui rahvuskultuuri säilitamine ja arendamine, loovuse ja eneseteostuse pakkumine, järelkasvu tagamine ja üldsuse huvi tõstmine puhkpillimuusika vastu.

Tegevussuunad
Tegutsevad toimkonnad ja mentorid, toetatakse kollektiive, peetakse noodikogu, toetakse projekte, töötab kutsekomisjon ja hindamiskomisjon, tunnustatakse dirigente.

Kontaktandmed
MTÜ Eesti Puhkpillimuusika Ühing
Roosikrantsi 13, Tallinn 10119
vastutav sekretär Valdo Rüütelmaa
50 64 898

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Big Band Tartu kuulutati

Tartu linn tunnustas kultuuripreemiatega loovisikuid ja sündmusi Tartu Linnavalitsuse pressiteade 17 02 harrastusliku koosluse kategoorias

Big Band Tartu kuulutati Tartu Kultuurikandjaks 2013 !!!

www.puhkpy.ee © 2018 Eesti Puhkpillimuusika Ühing »