Big Band Tartu kuulutati Tartu Kultuurikandjaks 2013 !!!

harrastusliku koosluse kategoorias

Big Band Tartu kuulutati Tartu Kultuurikandjaks 2013 !!!

18. veebr. 2014

harrastusliku koosluse kategoorias

 

Tartu linn tunnustas kultuuripreemiatega loovisikuid ja sündmusi
Tartu Linnavalitsuse pressiteade 17.02.2014

 

Täna, 17. veebruaril Sadamateatris aset leidnud pidulikul tänuõhtul kuulutati välja aunimetuse Tartu Kultuurikandja 2013 laureaadid.


Aasta kultuurisündmuse kategoorias tunnustati Valdur Mikita teost „Lingvistiline mets", mis on originaalne, mitmetahuline ja eri vaatevälju avav esseekogu Eesti maa ja kultuuri maagilisest eripärast.


Aasta teose looja aunimetuse pälvis tänavakunstnik Edward von Lõngus, kelle terav looming paistab silma ja ärgitab mõtlema ühiskonna valupunktide üle nii Tartu linnapildis kui ka mujal Eestis.


Aasta kutseliseks koosluseks nimetati Kursi koolkond – eelmisel aastal viljaka näitusetegevusega oma 25. juubelit tähistanud kunstnike ühendus.


Aasta harrastusliku koosluse aunimetusega pärjati Big Band Tartut, kes koondab erinevate erialade inimesed üheks võimsaks svingorkestriks ning on suutnud hoida kõrget taset ja nakatada tartlasi d¾ässipisikuga.


Aasta rahvakultuurikandjana tunnustati dirigent Triin Kochi, kelle professionaalsus ja pühendumus kajastub tema töös koorijuhi, eesti muusikakultuuri edendaja ja laulupeotraditsiooni jätkajana.


Aasta nooreks kultuurikandjaks nimetati Maarja Pärtna – luuletaja, tõlkija ning kultuurilehe Müürileht tegev- ja kirjandustoimetaja, kes 2013. aastal köitis tähelepanu luulekoguga „Läved ja tüved" ning pälvis Juhan Liivi auhinna luuletuse "Sees" eest.


Aasta kultuurikorraldaja kategoorias tunnustati Ahto Külvetit – Genialistide klubi programmijuhti, kelle tegevus on andnud klubile uue hingamise.


Aasta kultuurikajastaja aunimetuse pälvis Hedvig Lätt pikaajalise ja tähelepanuväärse töö eesti Tartu kultuurimaastiku nähtavaks ja kuuldavaks tegemisel.


Aasta uustulnuka preemiaga pärjati linnafestivali UIT ning kultuuri- ja kogukonnaaeda Uus Õu. Linnafestival UIT viis publiku Tartu äärealasid avastama ning Uus Õu tõi tartlased kokku kultuurihoovi, kus sai terve suvi nautida eripalgelist kultuuriprogrammi.


Aasta kultuurisõbraliku ettevõtte tiitli pälvis OÜ Ülikooli Kohvik, tänu kellele on Tartu Jazzklubil kindel ja arengule suunatud positsioon Eesti kultuurimaastikul.


Aunimetusega kaasneb Tartu Kultuurkapitali stipendium (v.a. aasta kultuurisõbraliku ettevõtte kategoorias), tänukiri ning Peeter Alliku graafiline leht „Tartu Kultuurikandjad".

Big Band Tartu kuulutati Tartu Kultuurikandjaks 2013 !!!
Big Band Tartu kuulutati Tartu Kultuurikandjaks 2013 !!! harrastusliku koosluse kategoorias
Big Band Tartu kuulutati Tartu Kultuurikandjaks 2013 !!!
Üks põnev artikkel kodulehtede valmistamine sest kvaliteet maksab. Kui on kindel tähtaeg kodulehtede valmistamine kvaliteetselt seda parem on tulemus vahedalt uus veebilehe valmistamine firmadele www.aara.ee miks mitte uurida ka mõjus veebilehtede valmistamine kaasaegselt samavõrd suure kasuteguriga peale kõige on efektiivse veebilehe arendamine kaasaegselt väga hea pakkumine. zero base cad
Eesti Puhkpillimuusika Ühing - Roosikrantsi 13, 10119 Tallinn tel: 6274455, gsm 5064898