4 oktoobril toimub Miro Meistriklass toimub Viljandi Pärimusmuusikaaidas kell 14:30-16:00 jpg 4. oktoobril toimub Miro Saje meistriklass dirigentidele

4. oktoobril toimub Miro Saje meistriklass dirigentidele

Anna-Liisa Zirkel

Meistriklass toimub Viljandi Pärimusmuusikaaidas kell 14:30-16:00

4. oktoobril toimub Miro Saje meistriklassi tund dirigentidele.

 

 

 

Miro Saje (04.10.1965 Sloveenias, Novo Mestos) on rahvusvaheliselt tunnustatud dirigent ja trompetist.

 

Trompetit õppis Ljubljana Muusika Akadeemias, õppejõud trompetit professor Anton Grèar. Trometistina töötanud RTV Ljubljana sümfooniaorkestris kui ka Ljubljana Ooperimaja sümfooniaorkestris.

 

Esimesed dirigeerimise tundi sai Miro Saje Antun Poljanièilt. Dirigeerimise õpingud jätkusid Jan Coberti üliõpilasena Brabantsi konservatooriumis Tilburgis Hollandis ning lõpetas kooli 1999. 1995, 1997 ja 1999 võitis ta parima dirigendi preemia Rahvusvahelisel Puhkpilliorkestri festival konkursil Riva del Gardas Itaalias. 2006 saavutas 3. Koha Rahvusvahelisel dirigentide konkursil Viinis.

 

Juba aastaid on Miro Saje olnud edukas vaskpillide õpetaja Novi mesto muusikakoolis. Ta korraldab olulisi dirigeerimis seminare ning juhatab Sloveenia Noorte Orkestrit. 2001 aastast alates on Miro Saje olnud Sloveenia Politseiorkestri külalisdirigendiks. 2004 aasta mais salvestas ta Leipzigis Belgias CD juhatades Rundfunkblassorchesteri. Plaadi väljaandjaks on Beriato. 2006 aastast alates on ta koos Jan Cober'iga juhtinud Sloveenias puhkpilliorkestri dirigentide kooli.

 

Allikana kasutatud: http://nl.wikipedia.org/wiki/Miro_Saje

Pilt: http://www.hrsk.hr/admin/uploads/miro_saje_(1).jpg

Üldtutvustuseks
Eesti Puhkpillimuusika Ühingu eelkäijaks on Eesti Lauljate Liidu Puhkpillimuusika sektsioon, mis asutati aastal 1921. Iseseisev ühing registreeriti aprillis 2003.

Ühingu missioon
Puhkpillimuusika kui rahvuskultuuri säilitamine ja arendamine, loovuse ja eneseteostuse pakkumine, järelkasvu tagamine ja üldsuse huvi tõstmine puhkpillimuusika vastu.

Tegevussuunad
Tegutsevad toimkonnad ja mentorid, toetatakse kollektiive, peetakse noodikogu, toetakse projekte, töötab kutsekomisjon ja hindamiskomisjon, tunnustatakse dirigente.

Kontaktandmed
MTÜ Eesti Puhkpillimuusika Ühing
Roosikrantsi 13, Tallinn 10119
vastutav sekretär Valdo Rüütelmaa
50 64 898

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

4 oktoobril toimub Miro

4 oktoobril toimub Miro Saje meistriklassi tund dirigentidele Meistriklass toimub Viljandi Pärimusmuusikaaidas kell 14:30-16:00

4. oktoobril toimub Miro Saje meistriklass dirigentidele

www.puhkpy.ee © 2018 Eesti Puhkpillimuusika Ühing »