Aavo Otsa trompetiklass 45 Pühapäeval 27. märtsil kell 14. 00 EMTA suures saalis Aavo Otsa trompetiklass 45. pdf 4,0Mb) Aavo Otsa trompetiklass 45

Aavo Otsa trompetiklass 45

Pühapäeval 27. märtsil kell 14.00 EMTA suures saalis Aavo Otsa trompetiklass 45.

Helilooja tutvustab esiettekandele tulevat teost Ave Terra Mariana!
 

Teos Ave Terra Mariana brassorkestrile on kirjutatud hea kolleegi ja austatud trompetiprofessori Aavo Otsa juubeli puhul, on temale pühandatud
ning on ühtlasi ülistuslaul Pühale Maarjamaale ehk Eestile ja Pühale Neitsi Maarjale, Jumalaemale. Sest teatavasti Palestiina on Poja maa, Eesti aga Ema maa.
Teost raamiv hümn sisaldab krüpteeritud kujul (koori ju pole) ladinakeelseid tekste "Ave Terra Mariana" (Ole tervitatud Maarjamaa) ja
"Gloria Patri et Filio et Spiritui Sancto" (Au olgu Isale ja Pojale ja Pühale Vaimule).
Sellele järgneb klassikalises stiilis fugaato rahulikumas meeleolus. Ärev üleminekusosas peegeldub meie maa ebakindel ja alati meenuv ajalooline raske saatus.
Teose keskosas vallanduv pikem tokaata sümboliseerib inimhinge abstraktset rõõmu ja tänutunnet Pühas Vaimus.
Sellese on kätketud ka trompetite ja tromboonide esituses kõlav algusfraas katoliku gregoriaanlikust hümnist "Salve Regina, Mater miserikordiae" (Ole tervitatud Taeva Kuninganna, Halastuse Ema)
Teost võib tinglikult käsitleda (pooleldi huumoriga) kui marimba ja klaveri minikaksikkontserti brassorkestri kaastegevusel.

Toomas Trass 

 

 

 
pdf (.pdf 4,0Mb).
Aavo Otsa trompetiklass 45

Üldtutvustuseks
Eesti Puhkpillimuusika Ühingu eelkäijaks on Eesti Lauljate Liidu Puhkpillimuusika sektsioon, mis asutati aastal 1921. Iseseisev ühing registreeriti aprillis 2003.

Ühingu missioon
Puhkpillimuusika kui rahvuskultuuri säilitamine ja arendamine, loovuse ja eneseteostuse pakkumine, järelkasvu tagamine ja üldsuse huvi tõstmine puhkpillimuusika vastu.

Tegevussuunad
Tegutsevad toimkonnad ja mentorid, toetatakse kollektiive, peetakse noodikogu, toetakse projekte, töötab kutsekomisjon ja hindamiskomisjon, tunnustatakse dirigente.

Kontaktandmed
MTÜ Eesti Puhkpillimuusika Ühing
Roosikrantsi 13, Tallinn 10119
vastutav sekretär Valdo Rüütelmaa
50 64 898

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Aavo Otsa trompetiklass 45

Helilooja tutvustab esiettekandele tulevat teost Ave Terra Mariana!   Teos Ave Terra Mariana brassorkestrile on kirjutatud hea kolleegi ja austatud trompetiprofessori Aavo Otsa juubeli puhul, on temale pühandatud ning on ühtlasi ülistuslaul Pühale Maarjamaale ehk Eestile ja Pühale Neitsi Maarjale, Jumalaemale Sest teatavasti Palestiina on Poja maa, Eesti aga Ema maa Pühapäeval 27. märtsil kell 14.00 EMTA suures saalis Aavo Otsa trompetiklass 45.

Aavo Otsa trompetiklass 45

www.puhkpy.ee © 2018 Eesti Puhkpillimuusika Ühing »