Mati Põdra xls 22,5Kb) Mati Põdra

Mati Põdra

Mati Põdra
Mati Põdra

 

Kirjutasin oma esimesed seaded juba põhikoolieas, ja kes nüüd kõiki asjaolusid enam mäletabki, aga väga tõenäoliselt oli see seotud Muusikakeskkoolis toona möllanud diksiländinduse buumiga. Tõeliselt „lahti" kirjutasin end aga ajateenijana Balti SRK staabi orkestris Riias, ja sellest ajast saadik ongi minu „lahingukuulsuse muuseumi" kogunenud mõnisada eksponaati – nii originaalloomingut kui seadeid, nii klassikalist kui rütmimuusikat, nii instrumentaalset kui vokaalset, nii suurtele kui väikestele koosseisudele.

 

Hetkel on kõige tõhusam koostöö Kaitseväe orkestriga ja orkestriga Popsid, tehtud on koostööd aga teistegi kollektiividega: Pärnu, Kuressaare ja Rakvere linnaorkestrid, „torudega" bändid nagu New Murphy Band ja Compromise Blue, ERSO kunagine keelpillikvartett Noobel Nelik jne. Olen kirjutanud muusika tantsuetendusele „Legend Pärnu muulist", orkestrisaateid Pärnumaa laulupidudele ja tarbemuusikat tseremooniateks. Minu kokkupandud viisipõimik Uno Naissoo lauludest esitati 2009.aasta üldlaulupeo puhkpilliorkestrite kavas.

 

Minu tööstandardiks on individuaalne ja vajadusepõhine lähenemine igale tellimusele. Ma ei kirjuta kunagi harrastajatele mõeldud muusikat teadmata, millise tasemega kollektiiv seda mängima hakkab. Ka konkreetsest koosseisust tingitud muudatused partituuris teen vajadusel alati ise. Garanteerin sellega, et minu kirjutatud/seatud teos kõlab alati täpselt sellistes värvides, nagu minu poolt mõeldud.

 

Hinna ja kvaliteedi suhe minult tellides on alati kvaliteedi poole „kaldu". Kuivõrd olen dirigendina raudselt veendunud, et igasugused kontserdikavad olgu koostatud läbiva tervikliku kontseptsiooniga, siis muutuvad ka taolised kontseptuaalselt terviklikud tellimused koheselt hinnasõbralikumateks.

 

Kirjuta mulle - ja lepime detailides kokku!

 

Lugupidamisega,

Mati Põdra

 

Nüüd üleval ka Exceli formaadis tabel minu koduarvutis leiduvatest eestimaist päritolu muusikateostest.

xls (.xls 25,6Kb).

Järgmisest Exceli tabelist võib leida teoseid lava- ja filmimuusikast:

xls (.xls 22,5Kb).
Mai 2024
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Üldtutvustuseks
Eesti Puhkpillimuusika Ühingu eelkäijaks on Eesti Lauljate Liidu Puhkpillimuusika sektsioon, mis asutati aastal 1921. Iseseisev ühing registreeriti aprillis 2003.

Ühingu missioon
Puhkpillimuusika kui rahvuskultuuri säilitamine ja arendamine, loovuse ja eneseteostuse pakkumine, järelkasvu tagamine ja üldsuse huvi tõstmine puhkpillimuusika vastu.

Tegevussuunad
Tegutsevad toimkonnad ja mentorid, toetatakse kollektiive, peetakse noodikogu, toetakse projekte, töötab kutsekomisjon ja hindamiskomisjon, tunnustatakse dirigente.

Kontaktandmed
MTÜ Eesti Puhkpillimuusika Ühing
Roosikrantsi 13, Tallinn 10119
vastutav sekretär Valdo Rüütelmaa
50 64 898

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Mati Põdra

Mati Põdra Kirjutasin oma esimesed seaded juba põhikoolieas, ja kes nüüd kõiki asjaolusid enam mäletabki, aga väga tõenäoliselt oli see seotud Muusikakeskkoolis toona möllanud diksiländinduse buumiga Tõeliselt „lahti" kirjutasin end aga ajateenijana Balti SRK staabi orkestris Riias, ja sellest ajast saadik ongi minu „lahingukuulsuse muuseumi" kogunenud mõnisada eksponaati – nii originaalloomingut kui seadeid, nii klassikalist kui rütmimuusikat, nii instrumentaalset kui vokaalset, nii suurtele kui väikestele koosseisudele

Mati Põdra

www.puhkpy.ee © 2018 Eesti Puhkpillimuusika Ühing »