Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester saavutas Michael Sweeney ·         Sailing with Whales – Rossano Galante Orkestrit juhatasid Tarmo Kivisilla ja Diana Mäeväli Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester saavutas Prahas kulddiplomi ja kategooriavõidu

Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester saavutas Prahas kulddiplomi ja kategooriavõidu

Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester tõi rahvusvaheliselt puhkpilliorkestrite konkursilt koju kategooriavõidu ja eripreemiad

22. juunil osales Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester Prahas 25. rahvusvahelisel puhkpilliorkestrite konkursil, saavutades võidu ja kulddiplomi kõrgemas kategoorias. Samuti pälvis orkester eripreemia kohustusliku teose “Prelüüd”  (autor Jaroslav ©ípesituse eest. Tehnikaülikooli puhkpilliorkestri peadirigent Tarmo Kivisilla sai ¾üriilt tunnustuse kui konkursi parim dirigent. Tiitliga kaasnes võimalus juhatada lõputseremoonial ühendorkestrit, mis koosnes kõigist osalenud koosseisudest.

Konkursil osalesid kollektiivid veel Taist, Saksamaalt, Poolast, T¹ehhis, Ungarist. ®üriisse kuulusid helilooja ja T¹ehhi sõjaväeorkestri kunstiline juht Jaroslav ©íp, orkestrijuht ja Brno konservatooriumi muusikateooria, kompositsiooni ja dirigeerimise osakonna pedagoog Ale¹ Podařil ning Austria helilooja ja filmimuusika produtsent Otto M. Schwarz.

Tehnikaülikooli puhkpilliorkestri kava koosnes seekord järgmistest teostest:

·       Prelude – Jaroslav ©íp

·       Sanctus – Ola Gjeilo / arr. J. Eric Wilson & Ola Gjeilo

·       Tarantella – Raimond Kull

·       Mambo (from "West Side Story") – Leonard Bernstein / arr. Michael Sweeney

·       Sailing with Whales – Rossano Galante

Orkestrit juhatasid Tarmo Kivisilla ja Diana Mäeväli.

Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester saavutas Prahas kulddiplomi ja kategooriavõidu

Üldtutvustuseks
Eesti Puhkpillimuusika Ühingu eelkäijaks on Eesti Lauljate Liidu Puhkpillimuusika sektsioon, mis asutati aastal 1921. Iseseisev ühing registreeriti aprillis 2003.

Ühingu missioon
Puhkpillimuusika kui rahvuskultuuri säilitamine ja arendamine, loovuse ja eneseteostuse pakkumine, järelkasvu tagamine ja üldsuse huvi tõstmine puhkpillimuusika vastu.

Tegevussuunad
Tegutsevad toimkonnad ja mentorid, toetatakse kollektiive, peetakse noodikogu, toetakse projekte, töötab kutsekomisjon ja hindamiskomisjon, tunnustatakse dirigente.

Kontaktandmed
MTÜ Eesti Puhkpillimuusika Ühing
Roosikrantsi 13, Tallinn 10119
vastutav sekretär Valdo Rüütelmaa
50 64 898

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester saavutas

Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester tõi rahvusvaheliselt puhkpilliorkestrite konkursilt koju kategooriavõidu ja eripreemiad 22 juunil osales Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester Prahas 25

Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester saavutas Prahas kulddiplomi ja kategooriavõidu

www.puhkpy.ee © 2018 Eesti Puhkpillimuusika Ühing »